23 marca 2017 roku w II LO   mieliśmy przyjemność gościć panią Marzenę Janas-Piwińską , radną z gminy Rakszawa. Celem spotkania było zapoznanie się z funkcją i obowiązkami radnej gminy.

Pani Marzena Janas-Piwińska jest absolwentką II LO w Łańcucie, była pierwszą kobietą na stanowisku przewodniczącego rady gminy w latach 2010-2014. Jest osobą niezwykle przedsiębiorczą, o czym świadczy jej posada managera w wielobranżowym sklepie „SPAR”. Pracowała w różnego rodzajach stowarzyszeniach, radzie rodziców oraz na rzecz dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy.

Na spotkaniu w sposób bardzo czytelny zostały objaśnione sprawy dotyczące samorządu terytorialnego na poziomie gminy m.in. :

- zadania i główne cechy radnego,

-różnice pomiędzy funkcją radnego a przewodniczącego rady gminy,

- sposób zwoływania sesji,

- metoda uchwalania budżetu gminy,

- źródła dochodów samorządu,

- struktura urzędu gminy.

Radna oprócz informacji teoretycznych przekazała uczniom wartościowe wskazówki dotyczące podejmowania właściwych decyzji  życiowych oraz dążenia do realizacji swoich celów i ambicji.

Mariola, Ola, Karolina i Natalia