lekcja W środę 30 listopada 2011 roku , w naszej szkoleodbyła się „Lekcja Europejska”, którą przygotowały osoby z biuraPani poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej przy udziale przedstawicielki Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej.W spotkaniu wzięli udział uczniowie zainteresowani tematyką prawa międzynarodowego.

Dyrektor biura Pani poseł - Rafał Gałusza opowiedział nam jej życiorys, m.in. gdzie się wychowywała, jaką jest osobą, co przesądziło o jej zainteresowaniu polityką i jakie podejmuje działania w ramach pełnionej przez siebie funkcji. Pani Karolina Chrząstek przybliżyła nam, jak wygląda praca europarlamentu, w jaki sposób można dostać się na staż w Brukseli czy Strassburgu, zaprezentowała film oraz przekazała nam cenne informacje o Unii Europejskiej i o tym jak ona funkcjonuje, a także jak wygląda struktura władz w tej organizacji międzynarodowej.

Natomiast Pani Ewa Nowak - Koprowiczpodzieliła się z nami informacjami o polskiej Prezydencji w Radzie UE i o działaniach, jakie podejmuje Polska w ramach sprawowania przez nasz kraj przewodnictwa we Wspólnocie. To spotkanie było dla wszystkich bardzo pouczające i dostarczyło nam sporo cennej wiedzy na kwestie europejskie, a zwłaszcza na temat zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, jej instytucji oraz prezydencji.

Joanna Przybył

Polska prezydencja