23 kwietnia 2015 roku Redaktor Naczelny "Gazety Wyborczej", publicysta i historyk, wygłosił wykład otwarty na temat Rosji i Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Spotkanie poświęcone zostało aktualnej sytuacji polityczno-gospodarczej Rosji i Ukrainy. Adam Michnik odpowiadał na pytania, czy Rosja i Ukraina pogrążą się w destrukcyjnym konflikcie, czy staną się demokratycznymi państwami.

Czytaj więcej: Spotkanie z Adamem Michnikiem

    9 kwietnia 2015 r. w II LO odbyły się wykłady w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. W spotkaniu wzięło udział około 150 uczniów z Łańcuta i okolic.

Czytaj więcej: Młodzież a patologie społeczne

 

 Kamil Witowski jest  tegorocznym maturzystą uczęszczającym do II Liceum Ogólnokształącego w Łańcucie.  Kamil to jeden z najzdolniejszych uczniów w całym kraju, który  dzięki swoim umiejętnościom uzyskał tytuł multiolimpijczyka. Pomimo początkowych porażek nie poddał się, zmagał się z trudnościami, które potem zapewniły mu wielki sukces.

Czytaj więcej: Multiolimpijczyk II LO

26 marca 2015 r. ponad 2 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów wzięło udział w II Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego.  Przez cały dzień w WSPiA  można  było zobaczyć pokazy i prezentacja sprzętu służb mundurowych, pokaz umundurowania różnych formacji, techniki obezwładniania oraz wiele innych atrakcji. Były także warsztaty detektywistyczne, testy sprawnościowe i konkursy.

Czytaj więcej: Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego w WSPiA

Strona 1 z 32