14 maja w II LO odbyły się kolejne wykłady w ramach Podkarpackiej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Tym razem tematem spotkania był  „Młody człowiek – sprawca i ofiara przestępstwa”. Podczas zajęć poznaliśmy problematykę odpowiedzialności nieletniego za czyn karalny i związanymi z tym konsekwencjami. Wymienione zostały też zagadnienia praw i obowiązków ofiary i sprawcy przestępstwa.

Czytaj więcej: Młody człowiek – sprawca i ofiara przestępstwa

    23 kwietnia 2015 roku Redaktor Naczelny "Gazety Wyborczej", publicysta i historyk, wygłosił wykład otwarty na temat Rosji i Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Spotkanie poświęcone zostało aktualnej sytuacji polityczno-gospodarczej Rosji i Ukrainy. Adam Michnik odpowiadał na pytania, czy Rosja i Ukraina pogrążą się w destrukcyjnym konflikcie, czy staną się demokratycznymi państwami.

Czytaj więcej: Spotkanie z Adamem Michnikiem

    9 kwietnia 2015 r. w II LO odbyły się wykłady w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. W spotkaniu wzięło udział około 150 uczniów z Łańcuta i okolic.

Czytaj więcej: Młodzież a patologie społeczne

 

 Kamil Witowski jest  tegorocznym maturzystą uczęszczającym do II Liceum Ogólnokształącego w Łańcucie.  Kamil to jeden z najzdolniejszych uczniów w całym kraju, który  dzięki swoim umiejętnościom uzyskał tytuł multiolimpijczyka. Pomimo początkowych porażek nie poddał się, zmagał się z trudnościami, które potem zapewniły mu wielki sukces.

Czytaj więcej: Multiolimpijczyk II LO

Strona 1 z 32