29 września uczniowie II LO uczestniczyli w debacie zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo kraju w obliczu niepewnej sytuacji na wschodzie. Do dyskusji zaproszono Panią Poseł na Sejm - Renatę Butryn, prof. Radosława Zenderowskiego, dr Macieja Milczanowskiego, dr Marcina Szewczyka i gen. bryg. rez. dr inż. Tomasza Bąka.

Czytaj więcej: Czy jesteśmy bezpieczni? - Debata poświęcona 15-leciu Polski w NATO

„Miasto 44” to film Jana Komasy opowiadający o miłości, przyjaźni, odwadze, bólu i strachu podczas Powstania Warszawskiego. Głównymi bohaterami produkcji są: Stefan (Józef Pawłowski) oraz Alicja PS.”Biedronka” (Zofia Wichłacz), czyli dwójka zakochanych młodych ludzi nad którymi wisi widmo zagłady. Razem ze swoim oddziałem podejmują się zadania uwolnienia Warszawy spod okupacji hitlerowskiej.

Czytaj więcej: Miasto 44 – love story czy produkcja na miarę Hollywood?

 

 Dnia 26 września 2014 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbyła się uroczystość związana z obchodami  75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na sali gimnastycznej naszej szkoły tłumnie zgromadzili się uczniowie i nauczyciele I oraz II gimnazjum w Łańcucie.

Czytaj więcej: 75 rocznica Polskiego Państwa Podziemnego

galaktyka  4 września 2014 roku uczniowie klas 1B oraz 1F odbyli swój pierwszy wyjazd integracyjny do centrum rozrywki „Galaktyka” w Rzeszowie. Organizacją przedsięwzięcia zajęli się prof. Duliban oraz prof. Markowska. Wszyscy świetnie się bawili zbijając z torów kręgle. Osoby mniej zainteresowane taką formą rozrywki mogły korzystać również ze stołu do bilarda czy automatów do gier.

Czytaj więcej: "Wyjazd integracyjny"

Strona 1 z 29