W dniu 28.01.2015 roku uczniowie klas prawniczych 2 LO udali się pod opieką Mariusza Dulibana i  Agnieszki Śliwy na wykład otwarty pt. „Obecne wyzwania dla Polski w Unii Europejskiej” w Klubie Akademickim WSIZ w Rzeszowie. Wykład poprowadził Wiceminister Spraw Zagranicznych Rafał Trzaskowski. Tematem wykładu było omówienie największych wyzwań, jakie stoją przed polską polityką zagraniczną w roku 2015.

Czytaj więcej: „Aktualne wyzwania dla Polski w Unii Europejskiej”

 

   Dni Kolegium Prawa w Wyższej Szkole Prawa i Administracji 28.01. 2015 r. były okazją do uczestnictwa w warsztatach poświęconych kryminalistyce, pracy notariusza oraz prezentacji kół naukowych działających na uczelni.

Czytaj więcej: Dni Kolegium Prawa

  9 i 15 stycznia 2015 r. klasy prawnicze wzięły udział w wykładach z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy oraz prawa sportowego. Zajęcia zostały przeprowadzone przez absolwentkę II LO Kingę Kanię – prawnika i menedżera sportu, właścicielkę kancelarii prawnej, autorkę publikacji z zakresu prawa pracy oraz prawa sportowego.

Czytaj więcej: Kinga Kania - lekcje prawa

W Polsce każdego roku organizowanych jest szereg olimpiad przedmiotowych. Podzielone są one zazwyczaj na etapy z czego pierwszy przeprowadzany jest na poziomie szkolnym, drugi (zwany okręgowym) odbywa się na poziomie województwa, natomiast trzeci- centralny - wyłania najlepszych uczniów z całej Polski. Jeżeli uczestnik bierze udział w olimpiadzie zatwierdzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i jest jej laureatem lub finalistą, za trud włożony w przygotowanie otrzymuje rekompensatę w postaci zwolnienia ze zdawania egzaminu maturalnego z przedmiotu jakiego dotyczyła dana olimpiada i zapewnia 100% punktów na świadectwie dojrzałości.

Czytaj więcej: „Otwarte drzwi przyszłości”

Strona 1 z 30