W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klasy 1F podjęli się realizacji projektów z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Pierwszym zadaniem było znalezienie przez nich niebanalnego tematu, który przyciągnąłby uwagę odbiorców. Praca nad projektami nie była łatwa. Wymagała od uczniów wielu umiejętności m.in. : współpracy w grupie, komunikatywności, a także posługiwania się różnorodnymi programami komputerowymi.  A oto owoce tej ciężkiej pracy w postaci 10 ciekawych projektów.

Czytaj więcej: Projekty klasy 1F 2014

   W dniach 28-30 maja 2014 roku odbyła się długo wyczekiwana, organizowana przez Panią Iwonę Stykę wycieczka do Budapesztu. Aby jak najszybciej dotrzeć na miejsce, wyruszyliśmy z Łańcuta już  o 4:30. Pierwszym obiektem, jaki zwiedziliśmy na Węgrzech była piękna , zabytkowa, klasycystyczna bazylika w Esztergomie leżąca na wzgórzu, tuż nad Dunajem, przy granicy ze Słowacją.

Czytaj więcej: Węgry 2014

akademai  W pierwszej połowie kwietnia br. w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie rozpoczęła się druga edycja prowadzonych w naszej szkole warsztatów pt. „Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu”. Wzięła w nich udział młodzież z klasy 1F o profilu mieszanym: humanistycznym z elementami wiedzy o prawie oraz biologicznym. Warsztaty te mają na celu upowszechnianie nowoczesnego patriotyzmu oraz zaangażowania społecznego wśród młodzieży.

Czytaj więcej: W II LO kolejny raz wystartowała Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu. Do dzieła!

  Kamil Witowski od kilkunastu dni jest najbardziej rozpoznawalnym uczniem liceum na Grunwaldzkiej, jeżeli ktoś wcześniej o nim nie słyszał (co byłoby trudne), to od kwietnia bieżącego roku z całą pewnością miał szansę go poznać.

Lista osiągnięć Kamila jest długa, a przede wszystkim imponująca. Na samym jej szczycie znajduje się III miejsce w Ogólnopolskiej  Olimpiadzie Historycznej, a warto dodać, że w jednej z jej dziedzin - XX wiek, Kamil zajął I miejsce, gdyż jak sam mówi XX wiek to jego specjalność. Prawdziwy olimpijski wynik tej olimpiady to tytuł laureata, uzyskany na tych igrzyskach, który zwalnia Kamila z egzaminu maturalnego z historii (Kamil maturę ma już napisaną i to na 100% ) 

Czytaj więcej: Kamil Witowski – Duma 2 LO !

Strona 1 z 28