Kamil Witowski od kilkunastu dni jest najbardziej rozpoznawalnym uczniem liceum na Grunwaldzkiej, jeżeli ktoś wcześniej o nim nie słyszał (co byłoby trudne), to od kwietnia bieżącego roku z całą pewnością miał szansę go poznać.

Lista osiągnięć Kamila jest długa, a przede wszystkim imponująca. Na samym jej szczycie znajduje się III miejsce w Ogólnopolskiej  Olimpiadzie Historycznej, a warto dodać, że w jednej z jej dziedzin - XX wiek, Kamil zajął I miejsce, gdyż jak sam mówi XX wiek to jego specjalność. Prawdziwy olimpijski wynik tej olimpiady to tytuł laureata, uzyskany na tych igrzyskach, który zwalnia Kamila z egzaminu maturalnego z historii (Kamil maturę ma już napisaną i to na 100% ) 

Czytaj więcej: Kamil Witowski – Duma 2 LO !

   Mickiewicz powiedział: ,,Aby mój kraj żył, trzeba, aby żyły prawa.” Niestety prawo w Polsce  jest łamane nagminnie, coraz częściej przez ludzi młodych. Można przytoczyć wiele przykładów, kiedy nastolatkowie popełniają ,,drobne” przestępstwa, nie wiedząc, że postępują niezgodnie z prawem. Uczniowie II LO w Łańcucie zrobili już pierwszy krok, aby w przyszłości uniknąć błędów rówieśników.

Czytaj więcej: ,,Ignorantia iuris nocet ''

   W czwartek 20 marca w II LO odbyło się spotkanie z dziennikarzami z lokalnych mediów Łańcuta. Wydarzenie to miało na celu przybliżyć młodym ludziom sposoby wykonywania zawodu, jak  również tajniki samej pracy dziennikarskiej. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, że niekoniecznie trzeba być po studiach o tym kierunku, aby pracować w mediach. Należy natomiast być człowiekiem z pasją i mieć ambicję.

Czytaj więcej: „Dziennikarstwo pasją”

,, Aborcja i Kara Śmierci  ‘’ są to sprawy powszechnie znane społeczeństwu  ale nie poświęca się im zbyt dużo czasu w naszym państwie . Uczniowie klasy 2d postanowili  przeprowadzić debatę w dniu 7 marca poświęconą właśnie tym dwóm problemom.

Czytaj więcej: KONTROWERSYJNA DEBATA

Strona 1 z 27