Przeworsk

W piątek - 8 marca mieliśmy niezwykłą przyjemność zobaczyć „od kuchni”, jak funkcjonuje Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku.

PrzeworskNa samym początku zostaliśmy przywitani przez Panią nadkom. Marzenę Woźnik, która zapoznała nas z pracą Wydziału Kryminalnego, Prewencji oraz Ruchu Drogowego.

Przeworsk

Następnie znaleźliśmy się w gabinecie Komendanta Powiatowego insp. Ryszarda Kuli.

Kolejnymi pomieszczeniami, do których trafiliśmy, były: tzw. niebieski pokój, czyli miejsce przystosowane i przeznaczone do przesłuchań dzieci, pomieszczenia dla zatrzymanych oraz pokój okazań. Przebywając w tych miejscach, przez chwilę poczuliśmy się jak sami przestępcy.Przeworsk Po ostudzeniu emocji nadszedł czas na pobranie odcisków palców oraz zrobienie zdjęć policyjnych, które nie mogło się odbyć nigdzie indziej jak w pokoju technika kryminalistyki.Przeworsk

Przeworsk

Punktem kulminacyjnym było spotkanie z policyjnym personelem. Zobaczyliśmy pełne umundurowanie policjantów .Przeworsk Wykorzystywane przez funkcjonariuszy podczas ochrony wszelkich imprez oraz meczy i drugi w nieco starszej wersji, używanej kilkanaście lat temu. Oprócz tego mieliśmy okazję poznać budowę różnego rodzaju broni, tarcz czy innych niebezpiecznych gadżetów. Spotkanie zakończyła serią nurtujących nas pytań, które mogliśmy zadać funkcjonariuszom, oraz możliwością zobaczenia na własne oczy, jak wygląda od środka policyjny radiowóz.

Podsumowując, spotkanie było niezwykle pouczającym i ciekawym doświadczeniem, które nie odbyłoby się jednak bez uprzejmości samego insp. Ryszarda Kuli, za co chcielibyśmy serdecznie podziękować!

Elwira Ruman

Magdalena Ryznar