Wynik

Dnia 17 czerwca 2013 r. uczestnicy Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu udali się na galę finałową projektu, która odbyła się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wydarzenie składało się z dwóch etapów.

Pierwszym z nich było wyłonienie finalistów, które odbyło się w obecności jury oceniającego  projekty zrealizowane w każdej z obecnych szkół. Do finału dostało się 6 drużyn ( w tym dwie z województwa podkarpackiego). Drugi etap, czyli wielki finał miał miejsce na auli głównej UJ-u. Każdy finalista miał 4 minuty aby jak najlepiej zaprezentować swój projekt przed jurorami i liczną publicznością. Podczas gdy jury udało się na naradę, aby wybrać ostatecznych zwycięzców, miał miejsce występ rapera Tadka, który zaprezentował kilka patriotycznych utworów wykonanych w swojej aranżacji. Po krótkim koncercie przyszedł czas na werdykt jurorów. Do wygrania były dwie atrakcyjne wycieczki. WygranaI tak nagroda publiczności powędrowała do II L O  w Łańcucie, natomiast jury na zwycięzcę wybrało II  L O w Rzeszowie.

Po dwóch miesiącach ciężkiej pracy wysiłek naszych uczniów został doceniony i należycie nagrodzony. A na pamiątkę tych wydarzeń zostanie specjalnie zaprojektowana statuetka oraz pamiątkowy kubek i książka w ręku każdego uczestnika.

Małgorzata Ryzner

Karolina Zabłocka