nagroda Agata Lizak, uczennica klasy II f, zdobyła II miejsce w wojewódzkim konkursie na esej „Polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej a jej wizerunek na arenie międzynarodowej” przeznaczonym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów.

Nagrodą jest wyjazd do Brukseli – do tamtejszej siedziby Parlamentu Europejskiego. Konkurs organizowany był przez Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie, przy wsparciu europosła pani Elżbiety Łukacijewskiej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Wojewody Podkarpackiego w ramach projektu Informacja o Prezydencji Polski w Radzie UE. W składzie komisji oceniającej prace byli: Rafał Gałusza, dyrektor biura Posła do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej jako przewodniczący Komisji, Katarzyna Lechowska, pełnomocnik Wojewody Podkarpackiego ds. polskiej prezydencji, Dominik Łazarz, dyrektor Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej, Ewa Nowak-Koprowicz, z Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych WSIiZ, Natalia Białek, konsultant Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej .

Ogłoszenie wyników miało miejsce 15 listopada br. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Było połączone z innym przedsięwzięciem – debatą na temat polskiej prezydencji, w której udział brali uczniowie podkarpackich szkół średnich oraz studenci. Następnie zostały oficjalnie zaprezentowane wyniki konkursu, laureatom oraz wyróżnionym wręczono upominki.